Okna a dveře od Geus okna a.s.

Přes 20 let vyrábíme plastová okna, eurookna a dveře. Nabízíme komplexní řešení pro všechny otvorové výplně dodávané z jednoho místa od odborné konzultace přes výrobu, montáž, až po následný servis.

Dveře s požární odolností

Požární odolnost je schopnost konstrukce odolávat po určitou dobu vlivu požáru. Udává se v minutách s členěním 15, 30, 45, 60, 90, 120 a 180 min. Ověřování požární odolnosti se provádí na základě zkoušky dle příslušné normy ČSN 73 0802.

V současné době vyrábíme balkónové a vchodové dveře EURO IV68 se skleněnou výplní s požární odolností EI 30 DP3 S což automaticky znamená i EI 15, EW 15 resp 30. Zaskleny jsou požárním sklem SGG CONTRAFLAM, které se skládá ze dvou tabulí bezpečnostního tvrzeného skla (ESG), oddělenými distančním hliníkovým rámečkem. Meziprostor je naplněn čirým protipožárním gelem, který je aktivován vlivem tepla. SGG CONTRAFLAM nabízí mimo jiné vysokou zvukovou izolaci a propustnost světla, provozní bezpečnost. Zůstává možnost kombinovat s ostatními funkčními skly.

 Model - řez protipožárním dvojsklem  Model - řez protipožárním trojsklem
SGG CONTRAFLAM® 30Třída odolnosti: EI 30 Tloušťka: 16mm SGG CONTRAFLAM® 30 Izolační sklo Ug="1,1W/Km2" Třída odolnosti: EI 30 Tloušťka: 34mm 

 

Fotogalerie - průběh požární zkoušky

Před započetím zkoušky technik vzorek měří, v průbehu hoření průhyb vzorku nesmí překročit normové hodnoty Vzorek je namontován do stěny zkušební kobky pomocí standardní kotvící techniky a připojovací spára je vypěněna protipožární pěnou. Po připojení teplotních čidel a jejich kalibraci technik zažehl dva naftové hořáky umístěné v bočních stěnách pece Během celé zkoušky je možné sledovat průběh hoření průhledy v zadní části pece Po cca 6 minutách dojde k prasknuti vnitřního skla a aktivaci protipožárního gelu. Tady také zpravidla končí požární test pro běžná okna a dveře. Detail prahu a křídla. Díky protipožárnímu provedení se zdánlivě nic neděje, ale za dveřmi už je pěkné teplíčko - teplota ve zkušební kobce se teď pohybuje kolem 750°C Čas: 00:32:53 stále nedochází k průniku ohně – splněny podmínky EI 30. Čas: 00:42:28 K průniku ohně došlo až těsně - 2,5 minuty - před splněním podmínek pro vyšší třídu EI 45.

webdesign Studio R3D, s.r.o.
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti. Více informacíRozumím