Zlaté české ruce v kombinaci s precizní německou technologií

Vyrábíme plastové konstrukce z léty prověřeného profilového systému Gealan. Jen kvalitní materiály zajistí Vašim oknům stálou barvu, mechanickou odolnost a snadné ovládání.

Repase špaletových oken

Předmětem restaurátorského dohledu bylo provádění oprav oken v 15 bytových jednotkách v secesním objektu na Senovážném náměstí v Praze.
Jednalo se o repase spodních částí špalet, spodních částí venkovních okenních rámů, dodávku nových venkovních křídel s izolačním dvojsklem, repase kování a nátěr vnitřních okenních křídel a částí špalet.

Nové prvky byly provedeny dle stávajících originálů. Hliníková lišta v izolačním dvojsklu byla barevně pojednána s ohledem na povrchovou barevnou úpravu okenních křídel. Profilace byla provedena shodně s originály. Původní kování bylo repasováno a znovu osazeno.
Nad okny probíhá dekorativní pás z glazovaných dlaždic. Podhled římsy nese květinovou výmalbu. Průčelí je ukončeno atikou, která uprostřed přechází v segmentovitě zakončený štít. Štít je prolomen třičtvrtěkruhovým oknem po stranách zdobeným štukovými labutěmi a růžovým keřem.
Motiv růže se objevuje na všech uměleckořemeslných detailech fasády i interiéru, kde jsou dochovány pův. bytové dveře s kováním, vestibulové dveře, dlažby, schodišťová okna, schodišťové zábradlí, mřížky světlíků, štuky stěn.

Dům na Senovážném náměstí po realizaci Dům na Senovážném náměstí po realizaci Špaletové okno po realizaci Špaletové okno po realizaci Špaletové okno po realizaci

webdesign Studio R3D, s.r.o.
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti. Více informacíRozumím