Jdeme s dobou

Plastová okna a dveře vyrábíme z nejlepších dostupných komponent Gealan. Používané profilové řady S8000 a S9000 splňují náročné podmínky pro použití v úsporných domech.

VOŠ Pacovská

Naše společnost Geus okna a.s. se v měsící květnu zúčastnila  tendru na dodávku oken pro firmu Navatyp group a.s. Místem plnění byla Vyšší odborná škola Pacovská společně s Fakultou teologie Univerzity Karlovy. Obě tyto školy sídlí v budově z počátku 19. století.       

Jedná se o funkcionalistickou budovu, které dominuje vstupní schodišťová prosklená stěna s úctyhodnou výškou 20 metrů. Většina učeben je umístěna do dvou bočních lodí, jež společně s hlavní budovou tvoří půdorysně velké písmeno U.

Největší komplikací při této zakázce byl velice krátký čas určený na realizaci. Zateplení fasády bylo zahájeno v červnu a plánované ukončení do konce měsíce září. Výměna všech oken musela být ještě kratší. První okna se začala vyměňovat na začátku července, aby do konce letních prázdnin bylo vše hotovo.

Naše společnost, která se tohoto nelehkého úkolu nakonec ujala, však musela zvládnout i další výzvy spojené s touto poměrně komplikovanou zakázkou. Při zahájení muselo být provedeno přesné zaměření všech oken. Jak se totiž ukázalo během prvních přesných měření, budova zřejmě vznikala postupně, a proto se zde prolínalo několik okenních systémů se spoustou detailů, které komplikovaly dodávku zdánlivě stejných oken.

Na základě konzultací s hlavním projektantem panem ing. Jaroslavem Malinou z atelieru Reno s.r.o., byla nakonec upřesněna projektová dokumentace tak, že pro obří schodišťové stěny byl použit systém výztuží s plastovými okny profilového systému Gealan S8000IQ , který byl již mnohokrát vyzkoušený při konstrukci zimních zahrad. Všechna okna byla dodána v systému dřevěných Eurooken z hranolu IV78. Okenní rámy byly zhotoveny ze severské borovice hnědé barvy a křídla ze smrkových lamel v barvě bílé. Veškeré vnější hliníkové okapnice jsou ve středním bronzu.

Přestože realizovaná okna vypadají na první pohled velice elegantně, dokázal zhotovitel dodržet původní rozpočet, který se pohyboval okolo 10 milionů. 
V měsící srpnu bylo předáno všech 1500 zasklených okenních tabulí včetně parapetů, žaluzií a všech pomocných zednických úprav tak, aby se stihlo zahájení školního roku.

I přes velký důraz, který byl kladen na kvalitu oken, se naší společnosti podařilo tuto složitou zakázku zrealizovat k naprosté spokojenosti všech zúčastněných stran!

VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská VOŠ Pacovská

webdesign Studio R3D, s.r.o.
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti. Více informacíRozumím