Okna a dveře od Geus okna a.s.

Přes 20 let vyrábíme plastová okna, eurookna a dveře. Nabízíme komplexní řešení pro všechny otvorové výplně dodávané z jednoho místa od odborné konzultace přes výrobu, montáž, až po následný servis.

Péče o dřevěná okna

Dřevěná okna jsou zušlechťována v naší lakovně ochrannou a dekorativní povrchovou úpravou, kde dodržujeme přísné ekologické postupy.

Tato povrchová úprava ochraňuje dřevo před vlhkostí, napadením plísněmi a před UV zářením. Použitý základní i konečný natěr jsou ředitelné vodou a neškodí životnímu prostředí

Po zabudování oken je bezpodmínečně nutné postarat se o dobré odvětrání, aby ani ve fázi vysoké stavební vlhkosti nedošlo k poškození povrchů a kování. Chraňte okna zvláště během stavebních a omítkových prací, abyste zamezili poškození a skvrnám na rámech, skle a kování.

Měly by být použity pouze lepící pásky odolné proti UV záření, které se současně snášejí s vodou ředitelnými akrylátovými laky.

Po ukončení stavebních prací je nutné základní očištění rámů (za vlhka).

Poté se doporučuje pomocí pár kapek oleje pravidelně udržovat funkční pohyblivé části kování,  aby Vaše okna šla vždy hladce otevírat a zavírat.

Doporučujeme používat při čištění oken prostředků neškodných životnímu prostředí, např. neutrální mýdla nebo víceúčelové čistící prostředky. V žádném případě nesmějí být použity agresivní látky, jako rozpouštědlové čističe, práškové čističe nebo alkalické víceúčelové čističe.

Pro zachování optimální ochrany povrchové úpravy a dřeva i při extrémních vlivech počasí a prostředí doporučujeme ideální ochranný produkt - ošetřující balzám.

Případné opravy i postup jak správně čistit a udržovat okna doporučujeme konzultovat s našim servisním oddělením. Tým technických expertů vám doporučí vhodné čistící i ochranné prostředky a odborně provede pravidelná seřízení nebo opravy v jakémkoli rozsahu.

Balzám Sikkens pro ošetření dřevěných oken
Shrnutí:

  • Doporučujeme ošetřovat povrchovou úpravu dřevěných oken pravidelně 2x ročně po umytí oken (například na jaře a na podzim) pomocí balzámu. Vhodný balzám dodáváme v balení 250ml.
  • Pravidelně každé 2 roky zkontrolujte celistvost povrchové úpravy
 

webdesign Studio R3D, s.r.o.
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti. Více informacíRozumím