Okna a dveře od Geus okna a.s.

Přes 20 let vyrábíme plastová okna, eurookna a dveře. Nabízíme komplexní řešení pro všechny otvorové výplně dodávané z jednoho místa od odborné konzultace přes výrobu, montáž, až po následný servis.

Co je to mikroventilace?

Moderní systémy okenních kování umožňují ustavit okenní křídlo do polohy, pro kterou se vžil termín mikroventilace. Okenní křídlo je uzavřeno a v této poloze fixováno, ale není „dotlačeno“ k těsnícím profilům. To umožňuje jev, který nazýváme infiltrace: tedy minimální výměnu vzduchu, tentokrát ale v závislosti na vůli uživatele. V běžném provozu domácnosti tak lze odstranit stav „zadušenosti pokoje“ v době, kdy v něm nepobývají lidé. Tato poloha okna však nedokáže nahradit hygienickou výměnu vzduchu v běžně obývaných místnostech domu nebo bytu a není ani ekonomická v zimním období. V těchto případech je nutné takzvaně organizovaně větrat intenzivním způsobem - krátkým plným otevřením okenního křídla.


webdesign Studio R3D, s.r.o.
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti. Více informacíRozumím